• ul. Al. Wojska Polskiego 3, 77-300 Człuchów
  • biuro@pro-bud-sierant.pl
  • +48 602 120 350

Żłobek Przechlewo

Budowa żłobka gminnego w Przechlewie, wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Kolejną realizacją, jaką pragniemy się pochwalić, jest budowa budynku złobka w Przechlewie. W budynku zlokalizowane zostały pomieszczenia przedszkola z trzema salami dla dzieci, jedna sala dla dzieci do 1 roku znajduje się na parterze, dwie dla dzieci starszych są na piętrze. Na parterze zlokalizowano sale „odkrywania świata” z przeznaczeniem do rehabilitacji, fizjoterapii, zajęć ruchowych, dodatkowych i ogólnorozwojowych. Przy każdej z sal bezpośrednio znajduje się toaleta dla dzieci z urządzeniami przystosowanymi odpowiednio do wieku. Ponadto na parterze zlokalizowano wózkownie i szatnię, pomieszczenia administracyjne: sekretariat, pomieszczenie dyrekcji, magazyny, toaleta dla personelu i rozdzielnię posiłków ze zmywalnią. Budynek wyposażony jest również w windę osobową.

Budynek pomimo swojej przestronności, dzięki ciekawym akcentom architektonicznym, tj. drewnopodobne elementy elewacji, czy intensywne wstawki kolorystyczne, sprawia jednak wrażenie przytulnego i miłego miejsca.

Charakterystyczne parametry budynku:

  • Powierzchnia użytkowa: 641,22m2
  • Kubatura: 3.626,59m3
  • Powierzchnia zabudowy: 484,89m2

Zaprojektuj i wybuduj

Budowa budynku mieszkalnego w miejscowości Piaskowo, wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Zaprojektowany przez nas jednorodzinny budynek mieszkalny zlokalizowany jest na obrzeżach miasta Człuchowa, w miejscowości Piaskowo, na osiedlu Zacisze. Jak sama nazwa wskazuje, okolica jest bardzo spokojna, przepełnioną zielenią, gwarantująca spokój i intymność. Obiekt usytuowany jest na dużej działce narożnej, która od strony północnej osłonięta jest ścianą drzew, co zimą stanowi skuteczną barierę przez zimnem. Budynek charakteryzuje się dość nietypową bryłą zbliżoną do litery H. Rozwiązanie funkcji obiektu poprzez parter z poddaszem użytkowym zapewnia wyraźne oddzielenie strefy dziennej i nocnej. Na parterze zlokalizowana została strefa dzienna, na którą składa się salon z aneksem kuchennym, łazienka i pomieszczenie biurowe, które charakteryzują się przestronnością. Dom posiada również garaż dwustanowiskowy, umiejscowiony z bryle budynku. Na poddaszu natomiast usytuowane zostały trzy wygodne sypialnie z garderobami, rodzinna łazienka oraz pralnia, które zapewniają prywatność mieszkańców. Oczywiście w projekcie nie zabrakło miejsca na taras, który poprzez ogromne otwory okienne powoduje przedłużenie salonu, co stanowi nieodzowną część budynku.

Projekt na etapie wykonawstwa rozszerzony został o projekty aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Z uwagi na zachowanie intymności mieszkańców, pochwalimy się jedynie pokojem dla dziecka. Reszta pozostaje słodką tajemnicą…

Faza projektowa poprzedzona była wstępną koncepcją bryły budynku. Na tej podstawie Inwestorowi łatwiej przekazać swoje uwagi. Zawsze stawiamy na pierwszym miejscu zadowolenie naszych klientów, dlatego przykładamy dużą uwagę do tego, aby projekt spełniał wszystkie ich oczekiwania.
Poniżej przedstawiamy kilka migawek z realizacji inwestycji.

Zaprojektuj i wybuduj

Budowa Sali terapeutyczno-socjalnej Domu Pomocy Społecznej w Czarnem realizowanej w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

Jedną z pierwszych realizacji w systemie zaprojektuj i wybuduj była Budowa Sali Terapeutycznej na terenie Domu Pomocy Społecznej w Czarnem. Dom Pomocy Społecznej w Czarnem jest jednostką organizacyjną Powiatu Człuchowskiego, działającą w formie jednostki budżetowej. Usytuowany jest na obrzeżach miasta, nieopodal rzeki Czernicy. Znajduje się na dużej, ładnie zagospodarowanej powierzchni dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Piękne otoczenie m.in. parku ze starodrzewiem tworzy atmosferę spokoju i zapewnia kontakt z przyrodą.

Przedmiotem inwestycji była budowa parterowego budynku wraz z niezbędnymi przyłączami, w którym zlokalizowana miała być duża sala terapeutyczna z szatnią, oraz węzłem sanitarnym, a także pracownia warsztatów konserwatorskich wraz z zapleczem socjalnym dla pracowników.

Zrealizowany i zaprojektowany przez nas obiekt charakteryzował się poniższymi parametrami:

  • Powierzchnia użytkowa: 297,02m2
  • Kubatura: 1.853,27m3
  • Powierzchnia zabudowy: 345,40m2